Psa nechala v aute a odišla na manikúru. Prípad z Bratislavy rieši polícia

Bratislavská polícia opätovne pripomína celoslovenskú preventívno-informačnú kampaň Nezabudni na mňa v aute. Robí tak aj v súvislosti s nedeľným (7. 7.) prípadom, keď žena zabudla psa v aute zaparkovanom na slnku na parkovisku medzi nemocnicou Bory a nákupným centrom a odišla na manikúru. Udalosť polícia objasňuje ako priestupok podľa zákona o veterinárnej starostlivosti. Informuje o tom na sociálnej sieti.

08.07.2024 17:32
debata (5)

Policajti boli na parkovisko vyslaní krátko po 14.00 h. Na mieste zistili, že sa v zaparkovanom aute bez pootvorených okien a na priamom slnku nachádza zlatý retríver. Pes bol podľa polície zjavne v zlom zdravotnom stave. „Prostredníctvom rozhlasu nákupného centra, ako aj nemocnice policajti dali vyhlásiť majiteľa vozidla. Následne prišla žena, ktorá uviedla, že psa nechala vo vozidle, zabudla na neho a išla na manikúru,“ približuje polícia s tým, že psa previezli na veterinárnu polikliniku.

Pozor, v aute môže byť zabudnuté dieťa, ale aj psík
Video

V rámci preventívno-informačnej kampane polícia opäť zdôrazňuje viaceré rady a odporúčania. Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute môže byť riešené v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností však môže mať skutok trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.

V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže zároveň čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví, v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.

Dieťa v rozpálenom aute. Polícia rozbila okno
Video
Archívne video.

Zabúdať netreba ani na to, že ak to situácia dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad ho vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade sa odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #pes v aute