Žilinčania najazdili do práce na bicykli v júni takmer 104-tisíc kilometrov

Do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli sa v Žiline počas júna zapojilo 1 121 súťažiacich v 311 tímoch. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Ondrášovej odjazdili celkovo takmer 104-tisíc kilometrov.

10.07.2024 08:11
cyklisti bicykle bicyklovanie bicykel Foto:
debata

Doplnila, že mesto Žilina obsadilo v konečnom zúčtovaní popredné priečky v štyroch kategóriách. „Spomedzi konkurencie slovenských miest sa môže hrdiť druhým miestom v počte tímov i súťažiacich. O stupeň nižšie sa Žilina umiestnila v počte najazdených kilometrov a ušetrených kilogramov oxidu uhličitého,“ priblížila Ondrášová.

Výsledky Žiliny potešili aj jej primátora Petra Fiabáneho. „Teší ma, že alternatívne spôsoby dopravy, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, majú stále viac priaznivcov aj medzi Žilinčanmi. Samozrejme, prospech pre zdravie z pravidelnej jazdy na bicykli je príjemným bonusom,“ poznamenal Fiabáne.

Všetky bližšie výsledky v rámci mesta Žilina budú už tradične odprezentované počas Európskeho týždňa mobility, ktorý je naplánovaný na september.

cyklista, cyklistika, cyklotúra, turistika, výlet Čítajte viac V Trenčianskom kraji odštartovala ôsma cyklobusová sezóna, potrvá do konca septembra
debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #bicykel