Zábery na búrkové divadlo spojené so supercelou zachytili na Horehroní. Pozrite si, ako to celé vyzeralo

Začiatkom júla sa Breznom prehnala supercela. Zábery z búrkového komplexu zachytil náš mReportér Jaro Karak. Supercela je typ búrky s jedným dlhotrvajúcim rotujúcom stúpavým prúdom a dvoma zostupnými prúdmi. Na radare ju charakterizuje tzv. mezocyklóna. Vďaka tomuto zložitému prúdeniu vzduchu bývajú supercely sprevádzané extrémnymi prejavmi počasia, ako sú obrovské krúpy, tornáda, prívalové zrážky a silný vietor. Sú to fascinujúce, ale aj nebezpečné búrky, ktoré je dôležité sledovať a predpovedať.

11.07.2024 05:00
debata (4)

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Búrkové divadlo na Horehroní
Video
Supercela sa prehnala Breznom. / Zdroj: mReportér: Jaro Karak
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Silná búrka, Horehronie, mReportér Čítajte viac VIDEO: Ničivá smršť sa prehnala Horehroním. Pozrite si autentické zábery priamo z nej
4 debata chyba
Viac na túto tému: #búrky #Brezno #Horehronie #supercela #mREPORTÉR