Aj zvieratá sa potrebujú počas horúčav schladiť. V košickej zoo niektorým podávali "zmrzlinu"

Pre horúce počasie v týchto dňoch venujú chovatelia v košickej zoologickej záhrade zvieratám zvýšenú pozornosť. Pretrvávajúce vysoké teploty si vyžiadali z hľadiska výživy úpravu kŕmnych dávok. Niektorým zvieratám ponúkajú na spestrenie časť krmiva v mrazenom stave.

10.07.2024 17:15
debata
Aj zvieratá sa potrebujú schladiť. V košickej zoo niektorým podávali "zmrzlinu
Video

„Takéto zmrzliny ponúkame niektorým druhom primátov, medveďom alebo šelmám. Zvieratá to majú rady, je to pre ne niečo nové, čo nedostávajú každý deň, a vítajú takéto spestrenie aj trošku ochladenie,“ povedal hlavný zoológ Patrik Pastorek.

Medvede dostali v stredu v mrazenom stave hovädzí vývar s kúskami ovocia, nechýbali maliny, melón, čučoriedky a zelenina. Ľadové osvieženie privítala i levica Laura. Vo svojej kŕmnej dávke v zmrazenom stave našla okrem hovädzieho vývaru aj kusy mäsa a rýb. Podobe ovocnej zmrzliny sa potešili aj lemury kata.

Zvieratá v košickej zoo dostali osvieženie

Pre horúce počasie v týchto dňoch venujú chovatelia v košickej zoologickej záhrade zvieratám zvýšenú pozornosť.

Fotogaléria
V košickej ooo 10. júla 2024 počas veľkých...
V košickej zoo 10. júla 2024 počas veľkých...
+6V košickej počas veľkých horúčav sprchovali...

Ako ďalej informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová, zvieratá dostávajú cez horúce dni viac krmiva bohatého na vodu, viac ovocia a zeleniny.

Chladivú vodu si užívajú zvieratá vo výbehoch, ktorými preteká potok, takým je aj výbeh pre medvede hnedé, aj keď v súčasnosti je potok menej výdatný. Niektoré zvieratá osviežia chovatelia sprchou z hadice.

Ružiná, vodná nádrž Čítajte aj Nová oáza v horúčavách: Populárna vodná nádrž je po rokoch konečne napustená. Turisti ju už môžu využívať naplno

„Emu hnedé si plnými dúškami užívali sprchu. Aj keď na prvý pohľad sa nezdá, že by pštrosy emu vyhľadávali vodu, patria medzi výborných plavcov,“ priblížil Pastorek. Rovnako pozitívny vzťah k vode majú podľa neho aj lamy. „Spomedzi troch druhov lám, ktoré chováme, dnes dostali sprchu lamy alpaky. Tie vodu v horúčavách priam očakávajú,“ dodal.

Všetky zvieratá viac ako inokedy opúšťajú vonkajšie výbehy a hľadajú chládok vnútri chovného zariadenia. Niektoré ho nachádzajú pod stromami, ale aj pod prístreškami, ktoré sú ich súčasťou.

Horúčavy v Bratislave.
Horúčavy v Bratislave. Zrekonštruovaná fontána...
+30Horúčavy v Bratislave. Zrekonštruovaná fontána...
debata chyba
Viac na túto tému: #leto #Košice #horúčavy #Zvieratá #zoo