„Keby som mal jedným alebo dvomi slovami vyjadriť význam pripravovaného projektu, tak ho najlepšie vystihuje slovné spojenie druhá šanca. Áno, je to druhá šanca pre životné prostredie, pre zdravie obyvateľstva, pre využívanie opustených železničných tratí a pre zhodnotenie odpadov,“ uviedol dekan SjF STU Ľubomír Šooš.
Ako priblížila Sovišová, projekt Trailpanel využíva nevyužívané železničné trate na vytváranie udržateľných cyklotrás. „Panely umožňujú výstavbu cyklotrás bez potreby odstránenia starých koľají, čím sa minimalizuje negatívny vplyv na životné prostredie a náklady na výstavbu. Okrem cyklotrás môžu byť panely využité aj ako zásobovacie cesty alebo turistické chodníky,“ podotkla.
Súťaž Zlatá medaila MSV sa pýši bohatou tradíciou, ktorá siaha až do roku 1964. Exponáty nominované na túto cenu dosahujú vysokú úroveň a často udávajú technologické trendy nielen na domácej, ale aj na svetovej úrovni. Zlatá medaila zdôrazňuje význam spolupráce medzi akademickou obcou a priemyselnými partnermi, ktorá prináša inovácie s reálnym spoločenským dosahom.
Čítajte viac Slovenskí študenti uspeli na Medzinárodnej olympiáde z astronómie a astrofyziky