Putin nemá dušu, vyhlásila Clintonová

Ruský prezident Vladimir Putin nemá žiadnu dušu. V prejave pred svojimi priaznivcami v Hamptone v americkom štáte New Hampshire to vyhlásila bývalá americká prvá dáma a jedna z dvoch najnádejnejších kandidátiek na demokratickú nomináciu do súboja o post amerického prezidenta Hillary Clintonová.

07.01.2008 08:09
Hillary Clintonová Foto:
Nádejná prezidentská kandidátka demokratov Hillary Clintonová
debata

Viac ako na ruského prezidenta Clintonová touto poznámkou reagovala na súčasného amerického prezidenta Georgea Busha, ktorý v roku 2001 po prvom stretnutí s Putinom povedal, že mu „nahliadol do duše“.

„Toto je prezident, ktorý nahliadol do Putinovej duše. Ja hovorím, že je to bývalý agent KGB, a tí už z definície nemajú dušu, takže podľa mňa je to strata času, no samozrejme, je to nonsens,“ povedala Clintonová. Diplomacia sa podľa nej nerobí tým spôsobom, že sa prezident krajiny zalieča zahraničným vodcom. „Áno, dá sa mať dobré vzťahy. Väčšina vodcov však neprijíma rozhodnutia na základe osobných vzťahov,“ povedala.

Bushove vyjadrenia o tom, ako sa pozrel Putinovi do očí, nahliadol mu do duše a zistil, že mu môže veriť, v predvolebnej kampani paroduje aj republikánsky kandidát John McCain. „Pozrel som sa do Putinových očí a uvidel som tri veci: K, G a B,“ hovorí McCain na svojich predvolebných zhromaždeniach.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy