Hamás: Svojich bojovníkov budeme naďalej vyzbrojovať

Predstaviteľ palestínskeho hnutia Hamás v Libanone Usáma Hamdán pohrozil, že islamské hnutie bude naďalej vyzbrojovať svojich bojovníkov v Pásme Gazy ako aj na Západnom brehu. "Nikdy sme neprestali dostávať zbrane do Gazy, dokonca ani počas izraelskej vojny a bombardovania," povedal zhromaždeniu prívržencov Hamásu v Bejrúte.

25.01.2009 19:45
Hamás Foto:
Ilustračné foto.

Hamás má podľa neho právo mať zbrane a bude ich naďalej získavať. „Nikto by si nemal myslieť, že sa vzdáme nátlaku,“ vyhlásil Hamdán. Dodal, že ani lietadlá a satelitná technológia nebudú schopné monitorovať všetky dodávky zbraní cez tunely do Pásma Gazy. „Môže to byť ťažké, ale urobíme čokoľvek, aby sme pokračovali v odboji proti Izraelu,“ zdôraznil.

Izrael pred podpisom prímeria s Hamásom uzavrel dohodu s USA o spoločnom boji proti pašovaniu zbraní do Pásma Gazy. Podľa dohody majú USA poskytnúť Izraelu logistickú a technickú podporu a zároveň vycvičiť bezpečnostné sily v boji proti pašerákov. Zbrane sa do Pásma Gazy pašujú tunelmi z Egypta, čo však Káhira popiera a tvrdí, že zbrane sa k Palestínčanom dostávajú po mori.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba