Obama zavlečie Európu do tretej svetovej vojny, varuje historik

Mali by ste sa báť Baracka Obamu, nie je taký, ako si myslíte, domnieva sa historik a kritik americkej diplomacie Webster Tarpley.

03.02.2009 16:32
Webster Tarpley Foto:
Historik Webster Tarpley.
debata

„Politika reprezentovaná Obamom je agresívnejšia, viac militaristická, všeobecne povedané, je katastrofickejšia, ako tá neokonzervatívna. Obama je svetová tragédia,“ povedal Tarpley, ktorý napísal o prvom Afro-američanovi v Bielom dome už dve knihy.

„Obama je bábkou v rukách ľudí ako Zbigniew Brzezinski, George Soros, či David Rockefeller. Tí istí ľudia stáli za administratívou prezidenta Jimmyho Cartera. Teraz si však nevybrali pravičiara, ale ľavicového demagóga, ktorý sľubuje nádej a zmenu. Ich záujmom nie je viesť vojny na Blízkom východe, ale vojny na globálnom poli,“ uviedol.

„Brzezinski povedal, že centrum moci sveta nie je Irán, ale Moskva a Peking. Je rozhodnutý ich rozdrviť, aby angloamerická nadvláda pokračovala ďalších sto rokov. Ľudia v Európe sa musia zobudiť, lebo tá hlúpa romantická ilúzia, ktorú majú o Obamovi bude pre nich samovražedná,“ do­dal.

  Celý komentár historika Webstera Tarpleyho z leta 2008 Podľa historika by ľudia okolo McCaina zaútočili na Irán, Brzezinski však vraj uvažuje ináč. Tarpley tvrdí, že Brzezinski nechce, aby Irán bojoval s USA, ale aby bol Irán vo vojne s Ruskom. “Namiesto útočenia na moslimov chce z nich urobiť strelný prach v projektoch proti Rusku a Číne. Plánuje tiež zvrhnúť vládu v Pakistane a rozdeliť túto krajinu presne ako Irak. Nie preto, že je to islamská krajina, ale potenciálny spojenec Číny. To všetko je politika Brzezinského. Obama predsa ani nevie, kde Pakistan je," dodal

Tarpley je tiež proti protiraketovému štítu v Českej republike a Poľsku. Považuje ho totiž za nástroj prípadného útoku na Rusko. „Pozrite sa na rozširovanie NATO ďaleko za hranice, ako bolo dohodnuté v roku 1990. Pôvodne Američania nechceli ani do východného Nemecka a teraz sú na ceste do Gruzínska či Ukrajiny. A čo protiraketový štít v Česku, Poľsku a ďalšie časti v Litve? Je to možnosť na prekvapivý útok,  zničiť ruské zbrane na zemi a potom druhou vlnou odraziť útok z Poľska. Je to krok k III. svetovej vojne,“ poznamenal.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy