Pedro alebo Pedrino? Slávna žuvačka sa vrátila

06.10.2009 09:56
žuvačka Pedrino, Pedro
Žuvačka Pedrino sa vyrába v Číne. Autor:

Z komunistickej Číny sa do kapitalistického Česka vracia socialistická žuvačka. Malý chlapec so sombrerom už opäť láka deti, aby si ju kúpili. Je tu len jedna viditeľná zmena. Namiesto slávneho mena Pedro je na svetločervenom obale napísané Pedrino, upozorňuje stránka idnes.cz, ktorá o návrate žuvačkovej legendy informovala.

Pedrino vyrába česká firma IN Trading v Číne. „Vieme o tom, že náš konkurent začal predávať svoj výrobok. Robíme proti nemu v tejto súvislosti určité kroky,“ povedala pre idnes.cz Milena Rusnoková z firmy Candy Plus, ktorá má zaregistrovaný názov Pedro. Candy Plus už viac ako dva roky plánuje návrat známej žuvačky, zatiaľ však nepadlo konečné rozhodnutie.

„Samotné Pedro má veľký potenciál zaujať,“ citovala idnes.cz Petra Miláčka z mediálnej agentúry PHD. „Je očividné, že Pedrino sa snaží na jeho sláve priživiť. Vzhľadom na to, že má podobné retro prvky, tak si svojich spotrebiteľov určite nájde a spoločnosť IN Trading šancu na predaj má,“ myslí si Miláček.

Podľa idnes.cz vlastní IN Trading právo na grafickú podobu žuvačky. Pedrino má rovnaké ryhovanie ako Pedro, je však trochu užšie a dlhšie. Jeho ovocná chuť je sladšia, ale stráca sa rovnako rýchlo, ako to bolo pri origináli. „Bubliny sa s ním dajú robiť pár minút, potom hmota stvrdne a do desiatich minút má človek chuť ju vypľuť,“ napísal idnes.cz.

„Na Pedro sa to síce podobá, ale vzhľadom na to, že Číňania mali nedávno aféru s chemikáliami v sušenom mlieku, čo sa pridáva do potravín, tak by som to neriskoval,“ povedal pre Pravdu Braňo Končal, ktorý je na Facebooku v skupine medzi viac ako 58-tisíc fanúšikmi Pedra. Ako však dodáva, už len z nostalgie, keďže žuvačky už nežuje.
Boris Chmel, ďalší člen skupiny, je ochotný dať Pedrinu šancu. „Počkal by som na prvú bublinu, lebo s pôvodným Pedrom sa robili bubliny skvele,“ povedal pre Pravdu.

Pedro začalo svoju púť po socialistických obchodoch v roku 1968. Žuvačku vyrábal podnik vo Velime, ročne vyrobil aj viac ako 800 ton. V roku 1992 ho prevzala firma Nestlé a predala ochrannú známku spoločnosti Candy Plus. Pedro zmizlo z predajní v roku 1995.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk