Bratislavské letisko funguje naplno, severania opäť zatvorili

, 22.04.2010 11:05, aktualizované: 11:40
Letecký dopravca Ryanair
Letecký dopravca Ryanair Autor:

Na Slovensku sa naplno obnovila letecká doprava, lety spustil aj najväčší prepravca Ryanair. Jeho prvé lietadlo odletelo z bratislavského letiska M. R. Štefánika do Londýna. Írska letecká spoločnosť pôvodne počítala so zrušením niektorých dnešných liniek, v stredu však obmedzenia zrušila. Aerolinky lety spustili po niekoľkodňovom výpadku, ktorý spôsobil mrak sopečného popola z Islandu.

„Lietadlo Ryanair odletelo o 10:00 do Londýna,“ povedala hovorkyňa bratislavského letiska Dana Madunická. Na štvrtok je naplánovaných ďalších 45 letov. Situáciu na letisku by podľa Madunickej mohli skomplikovať prípadné meškania alebo rušenie ohlásených spojení.

Do štandardnej prevádzky sa ešte v stredu večer vrátila expresná prepravná služba DHL. „V nasledujúcich dňoch nastane celkové obnovenie služieb,“ informovala Monika Vargová zo spoločnosti.

Letecká preprava nad Európou sa postupne obnovuje po tom, čo sa minulý týždeň zastavili lety pre šíriaci sa mrak sopečného popola. Slovensko uzavrelo svoj vzdušný priestor v piatok, obmedzenia zrušilo v pondelok. Z bratislavského letiska sa od štvrtku minulého týždňa neuskutočnilo 185 pravidelných letov, čo sa dotklo viac ako 33000 cestujúcich.

O pohybe oblaku vulkanického popola priebežne informujú na svojej internetovej stránke Letové prevádzkové služby.

Švédi a Nóri letiská opäť uzavreli

 Viaceré letiská v južnom a severnom Švédsku a v juhozápadnom Nórsku pre návrat sopečného prachu vo štvrtok opäť uzavreli, uviedli predstavitelia leteckých úradov.

Vo Švédsku sa to týka letísk v Göteborgu a Malmö, v druhom a treťom najväčšom meste Švédska, ako aj niekoľkých menších letísk na severe krajiny, uviedol švédsky letecký úrad LFV v stanovisku. „Situácia sa zhoršila, predpovede sú neistejšie ako predtým“ hovorí sa v stanovisku.

V Nórsku uzavreli letiská v mestách Bergen a Stavanger. Švédske aj nórske letecké úrady budú o situácii informovať počas dňa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku