Slovinskí študenti vyšli do ulíc, vláda im chce obmedziť prácu popri štúdiu

Do ulíc hlavného mesta Slovinska vyšli tisícky študentov, aby vyjadrili svoj odmietavý postoj k návrhu vlády, prostredníctvom ktorého chce Ľubľana obmedziť možnosti práce popri štúdiu.

19.05.2010 21:26
protest študentov, Ľubľana Foto:
Slovinských študentov nahneval návrh vlády, ktorá im chce obmedziť počet hodín i výšku zárobku, ak budú pracovať popri štúdiu.
debata (2)

Protest voči tomuto kroku prišlo údajne vyjadriť až sedem tisíc študentov, ktorí počas zhromaždenia rozbili aj niekoľko okien na budove parlamentu a na stovku prítomných policajtov zaútočili vajíčkami a kameňmi.

Vláda v Ľubľane navrhuje, aby sa študentská práca obmedzila na maximálne 720 hodín ročne a aby zárobok neprevyšoval sumu 6000 eur. Slovinskí študenti sa však nazdávajú, že vlády im už niekoľko rokov sťažujú pozíciu a preto by ich už vôbec nemali obmedzovať v možnosti si popri štúdiu privyrobiť.

Študentom sa okrem iného nepáči, že kabinet chce zrušiť aj bezplatné obedy pre študentov stredných škôl a zároveň žiadajú spravodlivejší postup pri udeľovaní štipendií a prideľovaní ubytovania.

2 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy