Terorista z Times Square sa priznal, hrozí mu doživotie

22.06.2010 07:54
Faisal Shahzad
Faisal Shahzad. Autor:

Američan pakistanského pôvodu, ktorý sa neúspešne pokúsil o bombový útok na newyorskom Times Square sa priznal ku všetkým bodom obžaloby. Faisal Shahzad tak urobil pred súdom v newyorskom Manhattane.

Tridsaťročný Shahzad na otázku sudkyne odpovedal, že súhlasí so všetkými 10 bodmi obžaloby. Okrem iných čelí aj obvineniam z pokusu použiť zbrane hromadného ničenia a z pokusu o teroristický čin, ktorý presahuje štátne hranice. Keďže sa priznal, súdny proces neprebehne. Obžalovanému však hrozí až doživotný trest odňatia slobody, pričom súd by mal vyriecť svoj verdikt v októbri.

Newyorská polícia 1. mája zneškodnila improvizované výbušné zaradenie, ktoré sa nachádzalo v zaparkovanom aute na námestí Times Square v centre Manhattanu. Jeho okolie patrí medzi hlavné atrakcie New Yorku a vo večerných hodinách býva preplnené turistami.

Obvineného Shahzada zatkli o dva dni neskôr v lietadle na newyorskom letisku J. F. Kennedyho, ktoré malo odletieť do Dubaja. Terorista pôvodne tvrdil, že konal samostatne.

eskôr sa pri výsluchu priznal, že ho vycvičili teroristi v pakistanskom Vazíristane, jednej zo základní islamského militantného hnutia Taliban.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk