CNN: Bin Ládin si pohodlne žije v Pakistane

18.10.2010 11:45

Líder teroristickej siete al-Kájda Usáma bin Ládin žije na severozápade Pakistanu neďaleko svojho zástupcu Ajmana al-Zavahírího. V pondelok to uviedla TV stanica CNN s odvolaním sa na nemenovaného vysokého predstaviteľa NATO.

Bin Ládin sa údajne teší ochrane miestnych obyvateľov ako aj „niekoľkých členov pakistanskej tajnej služby“, čo však pakistanské úrady popierajú. Šéf al-Kájdy žije podľa CNN v relatívnom pohodlní.

„Nikto z al-Kájdy nežije v jaskyni,“ povedal zdroj z aliancie. Bin Ládin sa v posledných rokoch pohybuje v oblasti od horského regiónu Čitrál pri hraniciach s Čínou po údolie Kurrám pri Afganistane. Zdroj z NATO tiež potvrdil, že líder Talibanu mulla Umar sa pohybuje v oblasti medzi mestami Kvéta a Karáči.

Pakistanský minister vnútra Rahman Malík reagoval na tieto informácie slovami, že podobné správy sa v minulosti ukázali ako nepravdivé. Minister si nemyslí, že by sa lídri al-Kájdy a Talibanu nachádzali na pakistanskom území, ak má však NATO takéto informácie, malo by sa so ne podeliť s pakistanskými úradmi. USA vypísali odmenu 25 miliónov dolárov na informácie, ktoré povedú k zadržaniu bin Ládina alebo al-Zavahírího.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku