Medvedev označil vinníka: Za útok je zodpovedné vedenie letiska

Za zodpovedných za samovražedný útok na moskovské letisko Domodedove, pri ktorom prišlo o život 35 ľudí, je nutné považovať manažment letiska, vyhlásil v utorok ruský prezident Dmitrij Medvedev, uviedla tlačová agentúra Interfax.

25.01.2011 07:35
Moskva, letisko, výbuch, Domodedovo Foto:
Zranený muž hovorí so svojou manželkou počas prevozu do nemocnice.
3

„To, čo sa stalo, demonštruje, že došlo k vážnemu narušeniu bezpečnosti. Niekto sa musel veľmi usilovať o prenesenie alebo prinesenie takého veľkého množstva výbušnín,“ uviedla Interfax s odvolaním sa na prezidenta Medvedeva. Ako prezident vysvetlil, „každý, kto je spojený so spoločnosťou, ktorá tam rozhoduje, a manažment samotného letiska musia odpovedať na všetko. Toto je teroristický čin. Toto je žiaľ. Toto je tragédia,“ dodal Medvedev.

Podľa predbežných informácií výbuch spôsobilo päť až sedem kilogramov TNT. Výbuch nastal v pondelok o 16.32 miestneho času (14.32 SEČ) v časti príletovej haly, kde cestujúci čakajú na svoju batožinu. Krátko predtým na letisku pristálo niekoľko desiatok medzištátnych le­tov.

Rusku už stihli vyjadriť sústrasť viacerí zahraniční lídri, ktorí rovnako hovoria o odsúdeniahodnom teroristickom útoku. Ruský prezident Dmitrij Medvedev vyjadril presvedčenie, že tragédia je výsledkom nedostatkov v plnení bezpečnostných opatrení. Médiá medzitým špekulujú, že za výbuchom môžu stáť severokaukazskí povstalci, ktorí sú zodpovední za viacero predošlých útokov v Moskve.

Policajti prezerajú obsah príručných batožín...
Výbuch na letisku si vyžiadal okrem 35 obetí...
+13Výbuch na letisku si vyžiadal okrem 35 obetí...
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba