Rakúšan chcel údajne lietadlom naraziť do Reichstagu

18.06.2011 19:52
Ríšsky snem (Reichstag)
Budova Ríšskeho snemu je súčasné sídlo nemeckého parlamentu. Autor: ,

Podozrivý terorista, ktorého zadržala polícia v stredu vo Viedni, chcel údajne s lietadlom naraziť do nemeckého parlamentu v Berlíne.

Informujú o tom v sobotu noviny Kronen Zeitung. Podľa ich údajov útok už mesiace cvičil na simulátore. Šéfka rakúskej štátnej prokuratúry Marie-Louise Nittelová podozrenia pre rozhlasovú stanicu Ö1 potvrdila. Podľa nej však zatiaľ neboli dokázané.

Thomasa al-J. zatkli v stredu v jeho viedenskom byte pre podozrenie, že nahováral mužov na teroristický výcvik v Pakistane a Afganistane a financovanie teroristickej organizácie Mudžahedíni nemeckého Talibanu.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že centrom náboru radikálnych islamistov je viedenská mešita. Dvadsaťpäťročný muž rakúskej národnosti, ktorý konvertoval na islam, zostáva vo väzení. Jeho traja údajní komplici, ktorých zatkli na letisku Schwachat, sú však už medzičasom opäť na slobode. Viedenská polícia zatkla už 31. mája nemeckého islamistu, ktorý mal s podozrivými zadržanými na letisku spolupracovať.

V Rakúsku v roku 2010 schválili zákon, na základe ktorého čaká každého účastníka teroristického výcvikového tábora v zahraničí väzenie do 5 rokov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku