Loď z Československa sa potopila na Volge, vyše 100 ľudí nenašli

Viac ako sto ľudských životoch si s najväčšou pravdepodobnosťou vyžiadala nedeľňajšia tragédia na rieke Volga, pod hladinu ktorej klesla výletná loď so 150 turistami a 30 členmi posádky na palube.

10.07.2011 14:59, aktualizované: 11.07.2011 08:18
loď, pátranie, Volga, člny, voda, rieka Foto: ,
Záchranári pátrajú po pasažieroch výletnej lode, ktorá sa potopila na ruskej rieke Volga.
debata (5)

Päťdesiat ruských potápačov síce celú noc pátralo po tých, čo mohli prežiť, ich šance sú však podľa ruských úradov minimálne. Oficiálne sú zatiaľ potvrdené iba dve úmrtia. Pravdepodobnou príčinou tragického incidentu bolo preťaženie 55 rokov starej lode, na ktorej sa v inkriminovanom okamihu malo nachádzať aj približne 30 detí.

Osemdesiatmetrov dlhý stroj išiel podľa očitých svedkov ku dnu za tri minúty, vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od brehu. Jeden zo zachránených, ktorého cituje portál britskej spravodajskej stanice BBC potvrdil, že išlo o „zlé a veľmi staré plavidlo“. Ruský prezident Dmitrij Medvedev už nariadil okamžité vyšetrenie okolností tragédie.

Loď Bulgarija je československej výroby z roku 1955, nedávno však prešla rekonštrukciou. Výletná loď je určená na prepravu 140 pasažierov, čo naznačuje, že plavidlo bolo značne preplnené. Loď sa podľa neho potopila uprostred rieky asi tri kilometre od brehu. Mnohých uniesol silný prúd Volgy, ktorá je obľúbená u ruských turistov. Záchranári dúfajú, že nejakí ľudia sa zachránili, keďže na širokej rieke je v tej oblasti až 13 ostrovov.

5 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy