Francúzska polícia zadržala 20 podozrivých islamistov

30.03.2012 10:11

Francúzska polícia zadržala v piatok nadránom 20 podozrivých islamských extrémistov. Väčšinu z nich zatkli v južnom meste Toulouse, kde sériový vrah Mohammed Merah sympatizujúci s islamskými radikálmi zabil troch vojakov, tri deti a rabína.

Zatýkalo sa aj v západnom meste Nantes. Operáciu uskutočnila francúzska tajná služba DCRI, v niektorých prípadoch s podporou elitnej policajnej jednotky RAID. Nemenovaný bezpečnostný zdroj agentúre AFP povedal, že operácia priamo nesúvisí s prípadom Meraha, ale bola zameraná na odhalenie islamských skupín.

Francúzske úrady stále pátrajú po prípadných komplicoch Meraha, ktorého pochovali vo štvrtok v Toulouse. Polícia ho zastrelila 22. marca po vyše 30-hodinovom obliehaní jeho domu. Merah zabil najprv troch vojakov a potom pred židovskou školou zastrelil tri deti a rabína. Francúzska polícia obvinila jeho brata Abdelkadera zo spoluúčasti na útokoch. Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy sľúbil, že polícia zasiahne proti sympatizantom a prívržencom radikálneho islamu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk