Na jeho strane je aj minister obrany Ehud Barak, zvyšok vlády aj predstavitelia armády nie sú o správnosti ich postupu presvedčení. Duo Netanjahu-Barak údajne takto reaguje na neoficiálne informácie o blížiacom sa prielome v nukleárnom programe Teheránu. Napriek tomu, že chýry o ozbrojenej akcii kolujú médiami už dlhé mesiace, izraelské médiá tentokrát hovoria o zaručených informáciách, pričom rozhodnutie by malo padnúť v najbližších dňoch.
Izraelský premiér si je vedomý, že nemôže počítať s podporou vojenského zásahu zo strany administratívy úradujúceho amerického prezidenta Baracka Obamu. Ten určite nechce vojnu pred novembrovými prezidentskými voľbami, v ktorých sa v súboji o Biely doma stretne s Netanjahuovým dlhoročným kamarátom Mittom Romney. Tomu by údajne poukázanie na nerozhodnosť Obamu mohlo výrazne pomôcť k zisku prezidentského kresla.
Izrael pod vedením Netanjahua dlhodobo a rázne poukazuje na Irán ako veľkú hrozbu svojej bezpečnosti a chce na islamskú republiku zaútočiť ešte pred získaním jadrových zbraní, o ktoré sa podľa židovského štátu Iránci snažia. Vláda v Teheráne to však popiera a hovorí o práve na mierový jadrový program. Obamova administratíva odmieta ozbrojenú akciu, ktorá by potenciálne mohla vyústiť do tretej svetovej vojny, a preto stále nabáda Jeruzalem, aby využil všetky diplomatické páky.