Kňaz ponúkol vrahovi Johna Lennona v prípade prepustenia pomoc

Nemenovaný americký kňaz ponúkol Markovi Davidovi Chapmanovi, vrahovi hudobníka Johna Lennona zo skupiny The Beatles, ubytovanie a prácu v prípade, že by ho podmienečne prepustili.

30.08.2012 11:26
John Lennon Foto:
Mark David Chapman zastrelil Johna Lennona (na fotografii) 8. decembra 1980.
debata

Chapman to povedal členom Rady pre podmienečné prepúšťanie, ktorí však minulý týždeň zamietli aj jeho v poradí siedmu žiadosť o podmienečné prepustenie od roku 2000.

Chapman si s kňazom z mestečka Medina na severozápade štátu New Yorku najprv dopisoval a deň pred posúdením jeho žiadosti sa s ním aj stretol. "V Medine žije jeden kňaz, je to už starší chlapík, ktorý má v tej oblasti veľa kontaktov.

Súhlasil, že by pre mňa zrenovoval svoj byt na poschodí a ponúkol mi dve zamestnania," uviedol 57-ročný Chapman počas stretnutia s členmi Rady. Tí jeho žiadosť zamietli s tým, že jeho prepustenie by ohrozilo rešpekt voči zákonu a zľahčilo tragickú stratu života, ktorú Chapman spôsobil.

Mark David Chapman zastrelil Johna Lennona 8. decembra 1980 pred apartmánovým domom na Manhattane, v ktorom člen skupiny The Beatles býval. Chapman sa k vražde priznal a v roku 1981 ho odsúdili na doživotie. Až donedávna bol uväznený v nápravnom zariadení Attica v štáte New York, odkiaľ ho však v máji tohto roku z neznámeho dôvodu premiestnili do susedného zariadenia Wende v meste Alden. Od roku 2000 môže každé dva roky požiadať o podmienečné prepustenie. Najbližšie tak bude môcť spraviť v roku 2014.

debata chyba