Gruzínsky premiér vyháňa Saakašviliho z prezidentského paláca

02.11.2012 21:23
Ivanisvili
Gruzínsky premiér Bidzina Ivanišvili Autor:

Novému gruzínskemu premiérovi Bidzinovi Ivanišvilimu sa nepáči, že súčasný prezident Michail Saakašvili si aj napriek súčasnej zlej ekonomickej situácii užíva luxus vo svojom paláci v centre hlavného mesta Tbilisi.

Na jeho prevádzku sa mu skladajú gruzínski daňoví poplatníci, Ivanišvili chce však tieto prostriedky využiť radšej pre desiatky tisíc utečencov zo separatistických provincií. Ivanišvili to považuje za „nemorálne“ a prezidenta chce presídliť do niektorej z vládnych rezidencií. Saakašvili však svojmu politickému rivalovi prostredníctvom hovorcu odkázal, že sa nikam sťahovať nemieni.

Ivanišviliho koalícia Gruzínsky sen v októbrových voľbách porazila Saakašviliho stranu Zjednotené národné hnutie. Nový prezident postsovietskej krajiny však vzíde až z budúcoročných októbrových volieb, ktoré ukončia takmer desaťročie vlády Saakašviliho. Toho k moci vyniesla takzvaná ružová revolúcia z roku 2003.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku