Pri útokoch v Iraku zomrelo najmenej 42 ľudí

Najmenej 42 ľudí zomrelo pri nedeľných násilnostiach v Iraku, pri ktorých útočníci zabíjali strelnými zbraňami aj bombami.

25.08.2013 22:32
debata (5)

Viac ako stovka ďalších ľudí utrpela rôzne vážne zranenia, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné a lekárske zdroje. Najkrvavejší dopad mala séria bombových útokov v meste Bákubá 65 kilometrov severovýchodne od Bagdadu. Pri troch explóziách tam zomrelo 13 ľudí a vyše 50 bolo zranených. Jeden z útokov bol zacielený na svadobnú oslavu, ktorú neprežili štyria svadobčania.

Päť vojakov takmer 300 kilometrov severne od Bagdadu zomrelo pri prepadnutí dvoch taxíkov prevážajúcich príslušníkmi armády. „Jednému z áut sa podarilo z pasce uniknúť, druhému však nie a ozbrojenci zastrelili päť vojakov, ich telá potom spálili,“ povedal Reuters vysoký spravodajský dôstojník irackej armády.

Ďalších sedem ľudí podľa polície zomrelo a 28 utrpelo zranenia pri dvoch bombových útokoch, ktoré sa odohrali v šiitskej štvrti Bagdadu a na jeho juhovýchodnom predmestí. Explózia bomby zabíjala aj na futbalovom ihrisku v metropole, kde sa práve hrali mladí Iračania. Štyria z nich zomreli a 13 bolo zranených.

Pri násilnostiach v krajine zomrelo od začiatku roka vyše 3 500 ľudí. Vláda premiéra Núrího Málikího síce pokračuje v deklarovanom odhodlanie ukončiť násilie, napriek rozsiahlym operáciám ozbrojených síl, najväčším od stiahnutia amerických vojakov v roku 2011, sa jej to ale nedarí.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #vojaci #Irak #Bagdad