Pápež telefonoval so znásilnenou Argentínčankou

Pápež František sa opäť prejavil ako pozorný poslucháč a tešiteľ ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

27.08.2013 17:31
Pápež František Foto: ,
Pápež František
debata

Ako informovali talianske médiá, v nedeľu neváhal poskytnúť telefonickú útechu Argentínčanke znásilnenej policajtom. Alejandra Pereyrová z mesta Córdoba v centrálnej časti Argentíny podľa médií uviedla, že pred desiatimi dňami pápežovi napísala e-mail so žiadosťou o pomoc. Opísala v ňom, že po tom, čo udala policajta, ktorý ju znásilnil, sa stala terčom nátlaku a vyhrážok zo strany úradov.

„Asi o pol štvrtej popoludní mi zazvonil mobil. Keď som ho zdvihla a spýtala sa, kto volá, ozvalo sa: Pápež. Nemohla som tomu uveriť, "zdôverila sa 44-ročná žena novinárom. Telefonický rozhovor podľa nej trval tridsať minút a týkal sa "viery a dôvery“." Pápež ma veľmi pozorne vypočul," ocenila Pereyrová. Dodala, že teraz urobí všetko pre to, aby navštívila Vatikán.

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi jej vraj sľúbil, že ju prijme. Podľa agentúry APA naposledy poskytol František telefonicky útechu talianskej matke, ktorej syna v júni zastrelil jeho spolupracovník. Začiatkom augusta zasa zavolal bratovi obete zo severotalianskeho mesta Pesaro, ktorý je pripútaný na vozíku.

debata chyba
Viac na túto tému: #pápež #Vatikán #Argentína #telefonát