Samovražedný útočník zabil v Dagestane dvoch ľudí, ďalších zranil

Samovražedný útočník zabil v pondelok pred policajnou stanicou v juhoruskom Dagestane dvoch ľudí a ďalších jedenásť zranil. Stav jedného zo zranených je vážny. S odvolaním na dagestanské úrady o tom informovali ruské tlačové agentúry.

23.09.2013 10:30
debata

Terorista podľa oznámenia dagestanského ministerstva vnútra odpálil nálož ukrytú v automobile, s ktorým ráno prišiel pred miestnu policajnú stanicu v obci Chučni na juhu Dagestánskej autonómnej republiky. Okrem samovraha prišli o život policajt a pracovník migračného úradu.

Agentúra Interfax s odvolaním sa na vyšetrovateľov spresnila, že medzi zranenými je päť policajtov. Výbuch zničil deväť blízko stojacich áut a spôsobil pád rozostavanej budovy federálnej migračnej služby.

Dagestan už niekoľko rokov patrí medzi severokavkazské regióny, ktoré sú najviac postihnuté násilnými útokmi moslimských extrémistov. Terčom islamistov sú väčšinou policajti a vojaci, útoky sa však nevyhýbajú ani justičným činiteľom, miestnym politikom alebo umierneným moslimským duchovným.

Podľa polície majú násilnosti na svedomí bojové skupiny povstaleckého vodcu Doku Umarova, ktorý chce oblasť severného Kaukazu, zahŕňajúcu predovšetkým Dagestan, Čečensko a Ingušsko, odtrhnúť od Ruska a založiť islamský emirát spravovaný podľa islamského práva. Umarov je v Rusku považovaný za hľadaného muža číslo jeden, na zoznam teroristov bol zaradený aj v Spojených štátoch.

debata chyba
Viac na túto tému: #útok #Rusko #Dagestan