Babišova strana by v Česku podľa prieskumu skončila druhá

Ak by sa voľby do českej snemovne konali v týchto dňoch, vyhrala by ich s výrazným náskokom sociálna demokracia. Jej podpora sa stále drží tesne pod hranicou tridsiatich percent (29 percent).

06.10.2013 21:33
Andrej Babišš Foto: ,
Andrej Babiš, šéf ANO.
debata (16)

Na druhom mieste by skončilo hnutie ANO, ktorého lídrom je podnikateľ Andrej Babiš so slovenskými koreňmi (13 percent), Prvé trio uzatvárajú komunisti s 11 percentami. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti TNS Aisa pre Českú televíziu.

Oproti minulej sondáži klesla podpora komunistov, tých z druhej priečky odsunulo práve ANO. Do snemovne sa ďalej dostali ešte TOP 09 neúspešného prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga (9,5 percenta), ODS (8,5 percenta), ľudovci z KDU-ČSL (6,5 percenta) a Zemanovci (5 percent).

Podľa prieskumu sociálni demokrati pod vedením Bohuslava Sobotku jednoznačne vedú, svoj ​​hlas by im dala takmer tretina Čechov. Za úspech v prieskumoch však treba považovať ANO. Pri porovnaní dvoch minulých meraní politických preferencií je zrejmé, že Babišovo hnutie posilňuje a jeho percentuálna hodnota podpory vzrástla od začiatku septembra, kedy bol vykonaný prvý prieskum, o viac než dvojnásobok. Ešte minulý mesiac mali babišovci v predvolebných meraniach 6,1 percenta.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #voľby #Česko #Babiš #ANO