V Belgicku havarovalo lietadlo s parašutistami, všetci zahynuli

Blízko juhobelgického mesta Fernelmont v provincii Namur v sobotu havarovalo malé lietadlo s parašutistami, zomrelo najmenej jedenásť ľudí. Informovala o tom agentúra AFP. "Lietadlo odštartovalo z letiska Temploux, na palube bolo desať parašutistov a pravdepodobne pilot. Spadlo o desať minút neskôr na pole. Všetci pasažieri sú bohužiaľ mŕtvi," povedal AFP telefonicky starosta mesta Jean-Claude Nihoul.

19.10.2013 17:23 , aktualizované: 20:48
debata (10)

Podľa svedkov sa lietadlo zrútilo k zemi asi desať minút po štarte z letiska Temploux, ktoré sa nachádza 60 kilometrov južne od Bruselu. „Časť lietadla sa odlomila a potom zamierilo strmhlav dole a spadlo na zem ako kameň,“ povedal agentúre Reuters Nihoul.

Na palube malého jednomotorového stroja švajčiarskeho výrobcu Pilatus PC-6 Turbo Porter boli členovia miestneho parašutistického spolku a ich inštruktori, ktorí sa chystali na zoskok s padáky. Podľa Nihoula sa traja z nich pokúsili z lietadla vyskočiť, bolo ale neskoro. Nehodu nikto neprežil, všetky obete boli Belgičania. Príčiny nešťastia sa vyšetrujú.

Na miesto havárie prišiel belgický premiér Elio Di Rupo aj minister vnútra Joëlle Milquet, ktorí nešťastie označili za „národnú katastrofu“. Očakáva sa, že sa k politikom pridá aj kráľ Philippe.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #Belgicko #parašutisti #pád lietadla