Camerona kritizujú za kaderníka. Nie pre účes, ale pre vyznamenanie

Britský premiér David Cameron sa ocitol pod paľbou kritiky pre ocenenie od kráľovnej, ktoré dostane jeho kaderník Lin Carbosiero.

07.01.2014 16:25
debata (1)

Médiá ministerského predsedu obviňujú, že poskytol kaderníkovi protekciu a že mu titul člena Rádu britského impéria (MBE) prakticky „zariadil“.

Carbosiero sa však bráni a tvrdí, že vyznamenanie je spravodlivou odmenou za jeho kadernícke úspechy. Kaderník premiéra strihá už tri roky a práve jemu je pripisovaná najväčšia zmena v Cameronovom účesovom imidži – presunutie cestičky z pravej strany na ľavú. Inak je ale dlhší čas kaderníkom celebrít. Strihá napríklad Paula McCartneyho, Madonnu, Dustina Hoffmana, Lily Allenovú či niektorých členov kráľovskej rodiny.

Podľa denníka Independent stojí u neho pánsky strih 90 libier (108 eur) a dámsky 150 libier (180 eur). „Nie som jediný kaderník, ktorý dostane vyznamenanie. Ľudia zjavne oceňujú význam kaderníkov pre spoločnosť,“ povedal Carbosiero pre stanicu BBC. Titul MBE dostal v minulosti napríklad kráľovnin kaderník Ian Carmichael alebo kaderníčka manželky princa Charlesa Jo Hansfordová.

Titul člena Rádu britského impéria je najnižším stupňom vyznamenania, ktoré kráľovná každoročne udeľuje. Vyššie stupne sú je dôstojník, komandér a rytier Rádu britského impéria. Iba rytieri môžu s menom používať titul Sir.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Kaderník #David Cameron #Sir #Lin Carbosiero