Najobdivovanejšími ľuďmi planéty sú Gates, Obama a Putin

Najobdivovanejším človekom na svete je zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates.

12.01.2014 19:47
debata (20)

Až za ním sa nachádzajú dvaja najmocnejší muži na svete – americký prezident Barack Obama a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin. Vyplýva to z prieskumu britského denníka Times, ktorý jeho výsledky zverejnil v sobotu.

Prieskum v 13 krajinách sveta odhalil, že Gatesa obdivujú najmä v Číne a taktiež v Rusku, kde skončil na druhom mieste za jasným víťazom Putinom. Do prvej desiatky sa v Rusku dostal aj Edward Snowden, ktorý po úteku z USA zakotvil práve v Rusku. O celkovom poradí rozhodlo takmer 14-tisíc respondentov z Francúzska, Británie, Nemecka, Pakistanu, Indie či Brazílie.

Na štvrtom mieste skončil pápež František a na piatom mieste Sačin Tendulkar, bývalý indický hráč kriketu. Do prvej dvadsiatky sa dostal aj tibetský duchovný vodca dalajláma, americký exprezident George W. Bush, nemecká kancelárka Angela Merkelová, bývalá prvá dáma a favoritka na prezidentský post Hillary Clintonová či britská kráľovná Alžbeta II. Zaujímavosťou je titul najobdivovanejšieho politika v Británii pre známeho euroskeptika a poslanca Európskeho parlamentu Nigela Faragea.

Times ešte koncom roka vyhlásil Putina za Medzinárodnú osobnosť roka a v októbri ho americký časopis Forbes označil za najvplyvnejšieho človeka na Zemi, keď na druhé miesto odsunul Obamu.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Barack Obama #bill gates #Vladimir Putin #Times