Ukrajinského aktivistu uniesli a mučili

Ukrajinského protivládneho aktivistu Dmytra Bulatova, ktorý bol od 22. januára nezvestný, našli vo štvrtok zraneného v dedinskom dome neďaleko Kyjeva, kde ho údajne zanechali neznámi únoscovia.

31.01.2014 13:11
Ukrajina, Dmytro Bulatov Foto: ,
Dmytro Bulatov (35), jeden z lídrov protivládnej ukrajinskej opozície hovorí, ako ho uniesli a mučili.
debata (16)

Podľa spravodajského portálu Kyiv Post odvolávajúceho sa na správy ukrajinských televíznych kanálov 35-ročný vodca iniciatívy AvtoMajdan tvrdí, že ho bili a mučili muži s ruským prízvukom, ktorí mu okrem iného odrezali jedno ucho. Momentálne sa údajne nachádza na jednej zo súkromných kliník v Kyjeve.

Zmiznutie Bulatova nahlásila ešte 23. januára jeho manželka, polícia však o pátraní neposkytovala žiadne informácie. Objavili sa tak dohady, že aktivista skončil ako 50-ročný Jurij Verbycký z protestnej skupiny JevroMajdan, ktorého 21. januára uniesli z nemocnice a nasledujúci deň ho našli mŕtveho v lese pri Kyjeve. Kyiv Post uvádza, že Bulatov zmizol po tom, ako v Kyjeve približne 15 aktivistov „napadli, zbili a zadržali“ policajti, ktorých údajne sprevádzali „najatí banditi“. Skupinu AvtoMajdan tvoria motoristi, ktorí pomáhajú chrániť a zásobovať aktivistov EvroMajdanu okupujúcich Námestie nezávislosti v centre Kyjeva.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Ukrajina #Dmytro Bulatov #protivládni aktivisti