Brutálne zbitý a unesený aktivista Bulatov odcestoval z Ukrajiny

Ukrajinský protestný vodca Dmytro Bulatov, ktorého údajne uniesli bezpečnostné zložky a brutálne ho bili niekoľko dní, v nedeľu opustil svoju vlasť.

02.02.2014 22:10
Ukrajina, Dmytro Bulatov Foto: ,
Dmytro Bulatov (35), jeden z lídrov protivládnej ukrajinskej opozície hovorí, ako ho uniesli a mučili.
debata (18)

Informujú o tom miestne médiá. Bulatov podľa nich odcestoval do Litvy, kde by sa mal podrobiť ďalšiemu liečeniu. Medializácia jeho prípadu ešte zintenzívnila pouličné demonštrácie v Kyjeve proti prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi.

Zmiznutie Bulatova nahlásila ešte 23. januára jeho manželka, polícia však o pátraní neposkytovala žiadne informácie. Objavili sa tak dohady, že aktivista skončil ako 50-ročný Jurij Verbycký z protestnej skupiny EvroMajdan, ktorého 21. januára uniesli z nemocnice a nasledujúci deň ho našli mŕtveho v lese pri Kyjeve. Portál Kyiv Post uvádza, že Bulatov zmizol po tom, ako v Kyjeve približne 15 aktivistov „napadli, zbili a zadržali“ policajti, ktorých údajne sprevádzali „najatí banditi“. Skupinu AvtoMajdan tvoria motoristi, ktorí pomáhajú chrániť a zásobovať aktivistov EvroMajdanu okupujúcich Námestie nezávislosti v centre Kyjeva.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #demonštrácie #protesty #Ukrajina #Dmytro Bulatov