Nahnevaní líbyjskí demonštranti strieľali v parlamente

Desiatky rozhnevaných Líbyjčanov v nedeľu vtrhli do budovy parlamentu v Tripolise, pričom dvaja z jeho členov utrpeli strelné poranenia.

03.03.2014 09:19
debata (15)

Podľa spravodajského kanála al-Džazíra, ktorý cituje vyjadrenia predstaviteľov a svedkov pre miestne médiá, zhromaždenie v priebehu zasadnutia napadli ozbrojení demonštranti požadujúci jeho rozpustenie a protestujúci proti „únosu“ účastníkov predošlej blokády. Predseda parlamentu Núrí Abúsahmajn pre televíznu stanicu an-Nabaa uviedol, že výstrely zranili dvoch zákonodarcov snažiacich sa z miesta odísť autom. Parlamentný hovorca Umar Hamídan informoval o útokoch na poslancov a ich „obťažovaní“ výtržníkmi, ktorí ničili taktiež ich vozidlá.

Líbyjské militantné skupiny pred necelými dvoma týždňami vyzvali takzvaný Všeobecný národný kongres na rozpustenie, keďže jeho mandát 7. februára vypršal. Ďalšie pôsobenie orgánu označili za „návrat diktatúry“, čo však vtedy Abúsahmajn odmietol a protivníkov obvinil z pokusu o prevrat. Predĺženie svojho mandátu prechodný parlament zdôvodňuje potrebou dokončiť návrh novej ústavy, sľubuje však vypísanie volieb v najskoršom možnom termíne.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Líbya #Tripolis #parlament #streľba