Skúšky rakiet krátkeho doletu sú zvyčajne považované za rutinné, na rozdiel od skúšok rakiet dlhého doletu alebo jadrových testov, z ktorých posledná uskutočnila Severná Kórea vo februári 2013.
Pchjongjang podobné testy opakovane používa k tomu, aby vyjadril rozhorčenie nad americko- juhokórejskými manévrami. Podľa expertov by najnovšie odpaly severokórejských rakiet nemali výraznejšie zvýšiť napätie na Kórejskom polostrove.
Juhokórejské ministerstvo obrany uviedlo, že 25 odpálených rakiet má dolet okolo 70 kilometrov a skončili v medzinárodných vodách neďaleko severokórejských brehov. Presný typ rakiet nie je známy.
Americko-juhokórejské cvičenie, ktoré má pokračovať do polovice apríla, Pchjongjang označuje za nácvik k invázii. Často také manévre sprevádza výhražnými gestami adresovanými Spojeným štátom a Južnej Kórei. Teraz však podľa analytikov zaujíma KĽDR mäkší postoj , pretože sa usiluje o lepšie vzťahy s vonkajším svetom kvôli upadajucej ekonomike. Vlani na jar Pchjongjang strašil vojnovou rétorikou.
KĽDR čelí dlhému zoznamu sankcií za porušovanie rezolúcií OSN, ktoré jej raketové a nukleárne skúšky zakazujú. Hovorkyňa ministerstva zahraničia USA Len Psakiová vyzvala Severnú Kóreu, aby sa zdržala provokatívnych akcií, ktoré zhoršujú napätie.