Podľa vyhlásenia austrálskeho maršala vo výslužbe Angusa Houstona je nepravdepodobné, že naposledy zachytené akustické vlny nejako súvisia s hľadanými záznamníkmi, ktoré by v prípade vyzdvihnutia z morského dna mohli objasniť zmiznutie lietadla so stovkami ľudí na palube.
Austrálsky premiér Tony Abbott napriek tomu v piatok vyjadril presvedčenie, že poloha čiernych skriniek je známa s presnosťou „niekoľkých kilometrov“. Pátranie pomocou ponorného snímača sa totiž sústreďuje na pomerne malú časť oceánu ležiacu vyše 2 000 kilometrov severozápadne od Austrálie, odkiaľ vychádzali všetky doposiaľ zachytené signály.
Austrálske úrady v pondelok potvrdili prípravy na vyslanie robotickej ponorky, ktorej úlohou bude preskúmať morské dno v oblasti, kde sa boeing malajzijskej spoločnosti s najväčšou pravdepodobnosťou zrútil.
Koordinátor pátracej akcie označil šance na objavenie trosiek stroja na hladine oceánu za mizivé z dôvodu silných prúdov a cyklónu, ktorý sa oblasťou minulý týždeň prehnal.
Malajzijský boeing s 239 osobami zmizol 8. marca za dodnes neobjasnených okolností počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Napriek znefunkčneným komunikačným zariadeniam sa vyšetrovateľom podarilo zistiť, že stroj sa nad Juhočínskym morom otočil a zamieril nad Indický oceán, kde sa teraz pokúšajú nájsť jeho zvyšky.