Mladík z USA si odpyká za postrelenie študentov 8 rokov

Trinásťročný študent, ktorý v januári postrelil dvoch spolužiakov v škole v meste Roswell v Novom Mexiku, bude až do svojich 21 rokov zadržaný na výkon väzby.

03.07.2014 07:58
debata (1)

Podľa agentúry AP o tom v stredu rozhodol súd. Pre mladého strelca nariadil maximálny možný trest, ktorý miestny právny poriadok pre detského páchateľa pripúšťa.

Vtedy dvanásťročný študent prišiel v polovici januára do školy so zbraňou a dvakrát strelil rovnako starého spolužiaka do tváre a neskôr o rok staršie dievča do ruky. Chlapec strávil dlhé týždne v nemocnici, okrem niekoľkých vážnych zranení mu streľba ťažko poškodila zrak.

Obhajcovia žiadali pre strelca dvojročnú ochrannú liečbu a poukazovali na to, že jeho osobnosť je nevyvinutá, a že býval terčom šikanovania. Sudca Freddie Romero sa však priklonil k požiadavke žalobcov. Žiadali najvyšší trest, ktorý právny poriadok Nového Mexika s ohľadom na vek páchateľa umožňuje.

Uznal ho vinným z ťažkého ublíženia na zdraví a nedovoleného nosenia zbrane do školy. Ako dospelý by mohol byť podľa zákona chlapec súdený, ak by mal v čase spáchania činu najmenej 14 rokov.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #súd #streľba #študent #Nové Mexiko