Nóri zvýšili bezpečnosť pre teroristickú hrozbu

Nórske úrady v piatok sprísnili bezpečnostné opatrenia na viacerých kľúčových miestach v hlavnom meste Oslo. Dôvodom sú obavy, že do krajiny smerujú militanti plánujúci spáchať tam rozsiahly teroristický útok.

25.07.2014 15:35
Oslo, Nórsko Foto:
Oslo.
debata (1)

Podľa tlačovej agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na informácie nórskych spravodajských služieb, už podozriví teroristi opustili Sýriu a sú na ceste do Nórska. Úrady preto rozhodli o uzavretí radnice v Osle a bezpečnosť zvýšili aj na hraničných prechodoch a ďalších kľúčových miestach vrátane kráľovského paláca.

O hrozbe ešte vo štvrtok informovala Benedicte Bjoernlandová, šéfka policajnej bezpečnostnej služby PST. „PST získala informácie, že osoby napojené na extrémnu (islamistickú) skupinu môže plánovať teroristický útok v Nórsku,“ uviedla Bjoernlandová na tlačovej konferencii. Podľa jej slov by k nemu mohlo dôjsť už onedlho – v priebehu niekoľkých dní.

„Nevieme však ako, kedy ani akým spôsobom,“ pripustila. Varovanie prichádza dva dni po tom, čo si Nórsko v utorok pripomenulo tretie výročie teroristických útokov Andersa Behringa Breivika.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #Nórsko