Podľa hovorcu francúzskej misie zaútočili bojovníci milícií Séléka na vojakov medzinárodnej misie v blízkosti mesta Batangafo, ktoré leží asi 360 kilometrov severne od metropoly Bangui. Zahynulo pritom 50 moslimských povstalcov a traja africkí príslušníci misie. Podľa očitých svedkov však streľbe podľahlo aj niekoľko civilistov.
Boje vypukli krátko po tom, ako odstúpila prechodná vláda premiéra Andrého Nzapayekeho. Urobila tak po výzve prezidentky Catherine Sambovej-Panzovej, ktorá týmto krokom chcela po podpísaní mierovej zmluvy v konžskej metropole Brazzaville 23. júla vyslať ďalší signál k zmiereniu medzi kresťanmi a moslimami v tejto africkej krajine. Utorkové boje ale podľa DPA ukazujú, že k trvalému mieru má Stredoafrická republika ešte ďaleko.
Stredoafrickú republiku sužuje násilie od vlaňajšieho marcového prevratu, za ktorým stálo moslimské hnutie Séléka vedené Michelom Djotodiou. V tejto prevažne kresťanskej krajine sa potom Djotodia vyhlásil prvým moslimským prezidentom. V polovici januára ale pod tlakom susedných štátov odstúpil, lebo nedokázal zastaviť násilnosti vyvolané spormi medzi moslimskou menšinou a kresťanskou väčšinou. OSN odhaduje, že kvôli bojom muselo svoje domovy opustiť vyše 650-tisíc ľudí, asi 300-tisíc z nich utieklo do susedných krajín. Obe strany sporu sa vzájomne obviňujú z vojnových zločinov vrátane etnických čistiek. V krajine je teraz prítomných asi 2-tisíc francúzskych vojakov, 800 vojakov z ďalších európskych krajín a 6 500 vojakov misie Africkej únie. Humanitárnu pomoc v súčasnosti potrebujú podľa OSN už takmer všetci z 4,6 milióna obyvateľov krajiny.