Prahou pochodovali tisíce homosexuálov

16.08.2014 19:35

Z pražského Václavského námestia vyrazil o jednej farebný sprievod, ktorým vrcholil tohoročný ročník festivalu gajov, lesieb, bisexuálov a transsexuálov. Podľa usporiadateľov sa na sprievode zúčastnilo zhruba 15 až 17-tisíc ľudí, polícia hovorí asi o 20 tisícoch.

Na čele účastníci niesli obrázok pomaľovaného ruského prezidenta Vladimira Putina s cieľom podporiť práva homosexuálov v Rusku. Pochod sa v uliciach Prahy konal už štvrtýkrát.

Do centra metropoly zamierili však aj odporcovia pochodu z radov konzervatívnych kresťanov i krajnej pravice. Polícia na trase sprievodu preventívne zadržala niekoľko skupiniek extrémistov, žiadny konflikt však nevypukol.

Svoj vlastný pochod si zorganizovali Mladí kresťanskí demokrati, ktorých prišiel podporiť aj predseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek. „Je to pochod za rodinu, nie je to pochod proti niečomu,“ upozornil.

Prague Pride zasa podporil minister pre ľudské práva Jiří Dienstbier. Na bezpečnosť akcií dohliadali stovky strážcov zákona.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Česko #Praha #homosexuáli #LGBTI #Dúhový pochod
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku