Povodeň v Janove spôsobila škody 200 miliónov eur, v meste stále prší

Náhla povodeň, ktorá vo štvrtok v noci postihla talianske prístavné mesto Janov, spôsobila škody na verejnej infraštruktúre vo výške až 200 miliónov eur. V sobotu to konštatoval guvernér Claudio Burlando.

11.10.2014 19:29
Janov, záplavy Foto:
Talianske prístavné mesto Janov zasiahli silné prívalové dažde.
debata (3)

V meste až do pondelka platí stav ohrozenia, keďže dážď zatiaľ neustáva. Za posledných 72 hodín spadlo v oblasti Janova až 700 milimetrov zrážok, čo je skoro priemer za celý rok.

Najväčšia rieka pretekajúca mestom Bisagno sa následkom lejakov vyliala z brehov. Voda sa prehnala ulicami mesta, pričom strhávala autá, rozbíjala výklady a ničila cesty. V niektorých uliciach je stále po kolená rozbahnenej vody.

Prúd strhol aj 57-ročného muža, ktoré telo našli pod jedným z podjazdov. Mesto už začali čistiť od bahna, trosiek a nahromadených áut. Občania vinia zo situácie vládu, ktorá podľa nich neprijala dostatočné opatrenia na predchádzanie povodniam.

Janov, ktorý leží medzi vysokými horami a pobrežím, je veľmi náchylný na záplavy. Pred troma rokmi postihla mesto podobná povodeň, ktorá pripravila o život najmenej sedem ľudí vrátane dvoch detí.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #janov #prívalový dážď #Povodeň