Francúzske odškodné Rusku za nedodanie lodí môže narásť

Ak Francúzsko nedodá Rusku bojové lode typu Mistral, odškodné sa môže vyšplhať na skoro tri miliardy dolárov. V stredu to napísal francúzsky denník Le Parisien. Suma podľa neho zahŕňa výšku kontraktu na nákup lodí v hodnote 1,2 miliardy dolárov ako aj odškodné za každú loď v sume 800 miliónov eur.

26.11.2014 13:08
debata (101)

Námestník ruského ministerstva obrany Jurij Borisov už Parížu pohrozil, že Rusko v prípade nedodržania kontraktu podá žalobu a bude požadovať odškodné. „Budeme konať striktne v súlade s kontraktom“ povedal Borisov v reakcii na oznámenie francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda o odložení termínu rozhodnutia o dodávke prvej lode Mistral do Ruska.

Podľa pôvodnej dohody mala loď Vladivostok doraziť do Petrohradu 14. novembra, druhá loď typu Mistral s názvom Sevastopoľ má prísť o rok neskôr. Francúzsko vyhodnocuje situáciu na východe Ukrajiny, ktorá podľa jeho prezidenta stále neumožňuje dodanie plavidla. Francúzska vláda ešte začiatkom septembra oznámila, že pre nesplnenie podmienok zo strany Moskvy predbežne loď Vladivostok nemôže do Ruska dodať.

101 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #Rusko #odškodné #loď #Mistral
Flowers