Z mora vytiahli druhú čiernu skrinku havarovaného airbusu

Medzi troskami lietadla, ktoré sa pred vyše dvoma týždňami zrútilo do Jávskeho mora, potápači našli aj druhú z takzvaných čiernych skriniek obsahujúcu nahrávky hlasovej komunikácie v kokpite.

13.01.2015 07:31
lietadlo, AirAsia Foto:
Potápači vylovili z mora aj druhú čiernu skrinku. Pomôžu objasniť príčiny pádu lietadla.
debata (1)

Nález v utorok tlačovej agentúre Reuters potvrdil vyšetrovateľ indonézskeho Národného výboru pre bezpečnosť dopravy Santoso Sayogo, zatiaľ čo indonézska stanica Metro TV uviedla, že záznamník sa nachádzal blízko miesta, odkiaľ počas predošlého dňa vyzdvihli na hladinu zariadenie zaznamenávajúce letové údaje.

Čierne skrinky majú dopraviť do Jakarty, kde budú záznamy analyzovať. Ich získanie predstavuje pre nasadené zložky významný úspech po tom, ako hľadanie častí vraku a obetí nešťastia doteraz napredovalo iba pomaly pre nepriaznivé počasie.

Lietadlo AirAsia typu Airbus A320–200 so 162 cestujúcimi a členmi posádky zmizlo 28. decembra počas letu z indonézskej Surabaye do Singapuru pri Borneu. Krátko predtým, ako dispečeri s lietadlom stratili kontakt, piloti žiadali o zmenu výšky pre nepriaznivé počasie. Airbus bol v tom čase približne v polovici letu. Doteraz sa podarilo nájsť telesné pozostatky 48 ľudí.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #pád lietadla #čierna skrinka #AirAsia