Vojaci pri ňom simulovali útok a obsadenie pohraničného juhokórejského ostrova, informovali v sobotu tlačové agentúry s odvolaním sa na severokórejské médiá.
Cvičenie sa konalo v čase, keď na Kórejskom polostrove opäť stúpa napätie pred každoročnými americko-juhokórejskými manévrami, ktoré majú pod názvom Key Resolve / Foal Eagle začať v marci.
Podľa analytikov v Soule sa Pchjongjang týmto cvičením pred americko-juhokórejskými manévrami pokúša dať najavo svoju vojenskú moc a schopnosti. Severná Kórea tradične označuje spoločné cvičenie USA a Južnej Kórey za „nácvik invázie“.
Kim po cvičení vyjadril „veľkú spokojnosť“ a vyzval armádu, aby bola pripravená na boj proti Spojeným štátom, napísala oficiálna severokórejská tlačová agentúra KCNA. Severokórejské médiá nespresnili, kedy presne sa cvičenie konalo.