Havária trajektu v Bangladéši si vyžiadala najmenej 66 obetí

Najmenej 66 ľudí prišlo o život pri potopení sa trajektu s viac než 150 ľuďmi na palube v Bangladéši. Nešťastie sa odohralo v nedeľu na rieke Padma približne 70 kilometrov severne od hlavného mesta Dháka.

23.02.2015 08:44
Bangladéš, potopenie trajektu. Foto: ,
Havária trajektu v Bangladéši si vyžiadala najmenej 66 obetí.
debata

Záchranárom sa doteraz podarilo vytiahnuť okolo 50 osôb a pátrajú po ďalších. Ako v pondelok informoval miestny policajný predstaviteľ Harún ur-Rašíd, viac než polovica obetí sú ženy a deti.

Polícia už podľa neho zadržala kapitána plavidla a dvoch členov jeho posádky. Záchranárom sa loď podarilo vytiahnuť z rieky a teraz ju prehľadávajú, či sa v nej nenachádzajú ďalšie obete. Trajekt smeroval z Daulatdie do Paturie a potopil sa po tom, čo doňho vrazila nákladná loď. Úrady už začali príčinu nešťastia vyšetrovať.

V Bangladéši, ktorý križuje viac než 230 riek, sú lode dôležitým dopravným prostriedkom. Opakovane však dochádza k tragédiám, pretože plavidlá sú staré, preťažené a bezpečnostné štandardy nízke. Pri podobnom nešťastí ako v nedeľu zahynulo 13. februára na juhu Bangladéša sedem pasažierov, v marci 2012 sa utopilo až 150 osôb.

debata chyba
Viac na túto tému: #obete #Bangladéš #trajekt
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy