Slovák, ktorý zapríčinil evakuáciu europarlamentu, ostáva vo väzbe

12.03.2015 11:09
Európsky parlament, europarlament, Brusel,...
Európsky parlament v Bruseli. Autor: ,

Slovák, ktorého približne pred mesiacom zadržali v Bruseli, ostáva vo väzení, potvrdilo Tlačové oddelenie Prokuratúry mesta Brusel. "Súd potvrdil jeho zadržanie 6. marca. Rozhodnutie opäť prehodnotia v apríli," uviedla prokuratúra.

Vyšetrovanie prípadu pokračuje, na žiadosť sudcu nemôže prokuratúra poskytnúť žiadne ďalšie informácie. Podľa informácií hovorcu slovenského Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Petra Stana, zadržaný Slovák Slovensko o pomoc nepožiadal, ani nereflektoval na ponuku o pomoc.

Pre podozrivé vozidlo zaparkované v blízkosti komplexu európskych inštitúcií v Bruseli museli policajti 2. februára uzavrieť ulicu Montoyer a zo štyroch budov evakuovali asi 500 zamestnancov Európskeho parlamentu (EP).

K podozrivému autu vyslali robota, aby preskúmal, či sa v ňom nenachádzajú výbušniny. Polícia následne zadržala majiteľa auta oblečeného v maskáčoch, ktorý sa správal podozrivo. Vo vozidle našli malú strelnú zbraň a motorovú pílu, žiadna výbušnina v ňom však nebola.

Muža identifikovali ako Slováka narodeného v roku 1982. Obvinili ho z vlastníctva nelegálnej zbrane a z vyhrážania sa útokom. Slovák polícii povedal, že do parlamentu prišiel, aby sa stretol s jeho predsedom.

#väzenie #Brusel #Európsky parlament #Slovák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku