Olympionička vraj Putinovi porodila dcéru; Kremeľ to popiera

Špekulácie o zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimira Putina v piatok vystriedali správy o tom, že jeho nezvyčajne dlhú neprítomnosť na verejnosti spôsobilo narodenie potomka. Podľa švajčiarskeho bulvárneho denníka Blick mu ruská olympionička Alina Kabajevová porodila dcéru na súkromnej klinike neďaleko Lugana na juhu Švajčiarska. Kremeľ ale správy o narodení dieťaťa poprel.

13.03.2015 19:30
Vladimir Putin, Rusko Foto: ,
Vladimir Putin sa podľa Kremľa teší dobrému zdraviu.
debata (118)

Dohady o milostnom pomere bývalej olympijskej víťazky v modernej gymnastike a neskoršej poslankyne Štátnej dumy Kabajevovej s najmocnejším mužom Ruska sa objavili v médiách po celom svete už niekoľkokrát. Kremeľ však tieto tvrdenia vždy vehementne odmietal. Prezidentovo súkromie zostáva pre väčšinu Rusov zahalené tajomstvom. Naposledy v júni 2013 oznámil Putin rozvod s manželkou Ľudmilou, s ktorou strávil v manželstve 31 rokov.

Fakt, že sa hlava Ruskej federácie zhruba týždeň neukázala na verejnosti a že odriekla návštevu Kazachstanu, vyvolal v médiách otázky o prezidentovom zdravotnom stave. Kremeľ na ne v piatok odpovedal zverejnením záberov zo stretnutia s predsedom najvyššieho súdu Viačeslavom Lebedevom, ktoré sa údajne uskutočnilo v piatok v prezidentskej rezidencii Novo-Ogarjove pri Moskve.

Podľa švajčiarskeho denníka Blick ale nevystúpil Putin dlho na verejnosti kvôli tomu, že bol pri pôrode svojho potomka. Jeho údajná milenka Kabajevová sa vraj v Lugane v posledných mesiacoch zdržiavala pomerne často. Podľa očitých svedkov z radov miestnej ruskej komunity vraj bola tehotná. Pred časom si potom vraj na klinike rezervovala dve izby. Putin ale údajne prenocoval v Lugane u svojich priateľov.

Súkromná klinika sv. Anny, v ktorej porodilo mnoho osobností verejného života, vrátane dcéry bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho, odmietla údajnú prítomnosť Putina či Kabajevovej komentovať.

Hovorca prezidenta Dmitrij Peskov špekulácie svetových médií o narodení Putinovho potomka rezolútne poprel. „Chystám sa osloviť niekoľko ľudí, ktorí majú peniaze, aby zorganizovali súťaž o najlepšiu novinársku kačicu,“ reagoval ironicky.

Tridsaťdvaročná Kabajevová sa svojho postu v parlamente vzdala prekvapivo vlani v septembri. Následne sa postavila do čela veľkej mediálnej skupiny NMG, ktorej patrí niekoľko ruských televízií, rozhlasová stanica či denník Izvestija. Na verejnosti sa potom už takmer neukazovala.

118 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #potomok
Flowers