Pri potopení lode z Líbye zahynulo 9 utečencov

Pri potopení lode s nelegálnymi utečencami, ktorá bola na ceste z Líbye do Talianska, sa utopilo najmenej deväť ľudí. Informovala o tom v pondelok agentúra ANSA, podľa ktorej talianska pobrežná stráž zachránila 144 pasažierov prevráteného plavidla.

13.04.2015 11:19
debata

Za posledné tri dni talianski a únijní záchranári v Stredozemnom mori pomohli viac ako 5 600 utečencov, ďalších 430 imigrantov objavila za posledné dva dni v Egejskom mori grécka pobrežná stráž.

Loď s utečencami, ktorá sa prevrátila sa dostala do ťažkostí vo vzdialenosti asi 130 kilometrov od pobrežia Líbye. Zachránených vzalo na palubu plavidlo, ktoré v Stredozemnom mori hliadkuje v rámci misie Triton vedenej Európskou úniou.

Snaha utečencov dostať sa po mori za lepším životom v Európe si v poslednom čase vyberá čoraz viac obetí. Len za prvé tri mesiace tohto roka zomrelo v Stredozemnom mori najmenej 480 utečencov, uviedla nedávno Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). Počas rovnakého obdobia minulého roka to bolo 50 úmrtí.

Vstupnou bránou na starý kontinent je pre utečencov najmä Taliansko. Vlani sa tam po mori dostalo rekordných viac než 170 000 imigrantov. S vlnou nelegálnych prisťahovalcov má problémy aj Grécko, kam mieria utečenci cez Turecko.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Líbya #záchranári #utečenci