Polícia v USA čelí rasistickým škandálom

Americká polícia, ktorá rieši niekoľko kontroverzných prípadov, keď belošský policajt zastrelil neozbrojeného černocha, čelí ďalšiemu škandálu.

14.04.2015 09:49
debata (2)

Aktuálne sa incident týka Kalifornie, keď tamojší policajt údajne neúctivo zaobchádzal s telom človeka, ktorý bol vlani v novembri zastrelený pri stíhaní. Podľa amerických médií šteklil nebožtíka na chodidle a pokúšal sa mu otvoriť ústa. O nevhodných dotykoch informovalo aj tamojšie policajné oddelenie, uviedla v utorok agentúra Reuters.

„Šteklí, šteklí,“ povedal policajt Aaron Stringer z kalifornského Bakersfieldu podľa probačnej úradníčky Lindy DeGeareovej potom, čo uchopil chodidlo Ramira Villegasa. Toho polícia pri naháňačke vlani v novembri zastrelila. Denník The Bakersfield Californian s odvolaním sa na policajné zdroje uviedol, že Stringer okrem iného vyhlásil, že sa rád hrá s mŕtvolami.

Polícia v Bakersfielde podrobnosti o Stringerovom správaní nespresnila. Uviedla len, že kvôli prípadu začala interné a kriminálne vyšetrovanie. Prokuratúra po predložení výsledkov kriminálneho vyšetrovania žiadne obvinenie nevzniesla. Interné vyšetrovanie ešte neskončilo. Stringer je od novembra na platenej dovolenke.

Spojené štáty medzitým rieši niekoľko prípadov sporných úmrtí neozbrojených černochov. V pondelok prokuratúra obvinila z neúmyselného zabitia policajta z Oklahomy, ktorý si očividne splietol elektrický paralyzér s pištoľou. Zatknutý černoch neskôr na následky zranení zomrel.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Kalifornia #policajt #incident
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy