Čudné záhady v prípade zajatých Rusov v Donbase

, 19.05.2015 21:06

Za kauzou chytených ruských príslušníkov špeciálnych jednotiek v Donbase pochádzajúcich z útvaru dislokovaného v povolžskom Togliati začína byť plno záhad.

Ako informoval portál povstalcov v Donbase Novorosinform.org, viacerí používatelia sociálnych sietí porovnali forografiu jedného zo zajatých a zranených Rusov, kapitána Jevgenija Jerofejeva a zistili, že jeden zo zajatcov má na každej z fotografií obviazanú inú zranenú ruku.

Jevgenij Jerofejev s obviazanou ľavou rukou.
Jevgenij Jerofejev s obviazanou ľavou rukou. Autor: Novorosinform.org

Na prvej zo zverejnených snímok je jasne vidieť, že zajatec, o ktorom Moskva tvrdí, že je bývalý príslušník ruskej armády má zranenú pravú ruku. Na neskôr zverejnených fotografiách má ale povstalec zo samozvanej Luhanskej ľudovej republiky obviazanú ľavú ruku. A to dokonca poniže lakťa.

Jevgenij Jerofejev s obviazanou pravou rukou.
Jevgenij Jerofejev s obviazanou pravou rukou. Autor: Novorosinform.org

Ako zdôrazňujú viaceré ruské, ale aj ukrajinské zdroje, pripomína to nedávne „zranenie“ stotníka Majdanu a poslanca parlamentu Vladimira Parasjuka, ktorého obväzy rovnako postupne „menili“ miesto na tele.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zajatci #kríza na Ukrajine #ruskí vojaci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku