Islamský štát v sýrskej Palmýre rituálne popravil 20 ľudí

Mlitanti z organizácie Islamský štát (IŠ) v starobylom amfiteátri v meste Palmýra v stredu rituálne zastrelili minimálne 20 ľudí, ktorých obvinili z podpory sýrskych vládnych síl. Informovala o tom exilová Sýrska organizácia pre monitorovanie ľudských práv (SOHR).

27.05.2015 18:59
debata (7)

Sunnitskí militanti sa historického mesta Palmýra v centrálnej časti Sýrie zmocnili minulý týždeň, pričom po jeho dobytí podľa údajov SOHR tam už stihli zabiť minimálne 200 ľudí a asi 600 ďalších zajali.

„V rímskom amfiteátri popravili militanti približne 20 osôb, pričom ďalších ľudí zvolávali, aby sa (na popravu) prišli pozrieť,“ uviedol v stredu šéf SOHR Ramí Abd ar-Rahman s odvolaním sa na zdroje vo vnútri mesta. Správu prostredníctvom sociálnej siete Twitter potvrdili aj podporovatelia IŠ.

Palmýra (biblický Tadmor), ktorá má asi 50 000 obyvateľov, patrí medzi archeologické klenoty Blízkeho východu a tamojšie pamiatky sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. V Palmýre sa tiež nachádza jeden z najväčších zbrojných skladov v Sýrii, vojenské základne, letisko a významná väznica.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #militanti #Islamský štát #Palmýra