Pápež slúžil v Asuncióne poslednú omšu počas cesty po Južnej Amerike

Pápež František celebroval omšu pod holým nebom v paraguajskej metropole Asunción, na ktorej sa zišli státisíce ľudí. Bohoslužba sa konala v posledný deň pápežovej osemdňovej apoštolskej cesty, v rámci ktorej navštívil tri krajiny Južnej Ameriky.

12.07.2015 19:46
pápež František Foto: ,
Pápež František sa modlí počas svätej omše v Asuncióne.
debata (2)

„Kresťanská cesta je o zmene srdca. Je o odvrátení sa od sebectva, konfliktu, rozdelenia a nadradenosti, namiesto ktorých má nastúpiť cesta života, štedrosť a láska,“ povedal pápež počas kázne na omši, ktorá sa konala v parku Nu Guasu v Asuncióne.

Takáto premena srdca sa má podľa Františka prakticky prejaviť v podobe pomoci biednym, chorým a ináč znevýhodneným. Medzi účastníkmi bohoslužby bol aj paraguajský prezident Horacio Cartes aj prezidentka Františkovej rodnej Argentíny Cristina Fernandézová.

Pápež slúžil poslednú omšu svojho aktuálneho turné pred originálnym oltárom vyrobeným zo 40-tisíc kukuričných klasov, 200.000 kokosových orechov a tisíc tekvíc. Hlava katolíckej cirkvi predtým navštívila chudobný slum Banardo Norte, ležiaci neďaleko od centra paraguajskej metropoly, v ktorom sa podľa odhadov tiesni až 100-tisíc ľudí. František povzbudil tamojších obyvateľov k vzájomnej podpore a spolupatričnosti.

Ešte v nedeľu odletí pápež naspäť do Ríma. Pred odchodom na letisko sa má ešte stretnúť s mladými Paraguajčanmi a pomodliť sa na mieste tragického požiaru supermarketu z roku 2004. Svoju prvú apoštolskú cestu do Južnej Ameriky František odštartoval minulú nedeľu príletom do Ekvádoru, odkiaľ sa v stredu presunul do Bolívie a v piatok do Paraguaja.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #Paraguaj #omša