Kirgizsko prekazilo útok Islamského štátu na ruskú základňu

Kirgizské bezpečnostné sily prekazili plánované útoky militantov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) v hlavnom meste Biškek a na neďalekú ruskú vojenskú základňu. Oznámili to v piatok miestne úrady, ktoré citovala agentúra Reuters.

17.07.2015 15:43
debata (35)

Príslušníci bezpečnostných zložiek rozbili teroristickú bunku plánujúcu útoky počas štvrtkového zásahu v Biškeku, počas ktorej zabili šiestich členov IS a ďalších siedmich zatkli.

„Pripravovali dva teroristické útoky: jeden na hlavnom námestí v Biškeku počas modlitieb pri príležitosti ukončenia mesiaca ramadán, a druhý na ruskeJ leteckej základni v Kante,“ uviedol hovorca kirgizského Štátneho výboru pre národnú bezpečnosť.

K operácii voči militantom došlo v hlavnom meste Kirgizska vo štvrtok. Svedkovia zaznamenali explózie a streľbu z automatických zbraní len asi 1,5 kilometra od sídla tamojšej vlády a parlamentu.

Objekt, v ktorom sa ukrývali ozbrojenci, počas zásahu zachvátil požiar. Polícia hermeticky uzavrela príslušnú štvrť Biškeku a dočasne ju odpojila aj od dodávok elektriny a plynu.

Rusko využíva leteckú základňu pri meste Kant, nachádzajúcu sa asi 20 kilometrov od východne Biškeku, od roku 2003. Okrem vojenských lietadiel a vrtuľníkov sú na nej nasadené stovky príslušníkov ruskej armády.

35 debata chyba
Viac na túto tému: #Islamský štát #teroristické útoky #kirgizsko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy