Pri streľbe v americkom kine zomreli traja ľudia, sedem sa zranilo

Dvoch ľudí zabil a siedmich zranil 58-ročný muž, ktorý vo štvrtok večer spustil paľbu v kine v americkom štáte Louisiana. Napokon si vzal život, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na políciu.

24.07.2015 07:03
debata (1)

K streľbe došlo v meste Lafayette. V kine bolo v tom čase približne 100 ľudí. Polícia totožnosť útočníka, ktorý sa po čine zastrelil, nezverejnila.

Svedkyňa incidentu Katie Domingueová uviedla, že útočníkom bol starší beloch. Počas filmu sa postavil a začal strieľať. „Nič nehovoril,“ dodala.

V Lafayette žije približne 120 000 ľudí, nachádza sa zhruba 90 kilometrov juhozápadne od Baton Rouge, hlavného mesta štátu Louisiana.

K streľbe došlo tri roky po tom, čo James Holmes počas nočnej premiéry nového filmu o Batmanovi zastrelil v kine v meste Aurora v štáte Colorado 12 ľudí a 70 zranil. Minulý týždeň ho porota uznala za vinného.

Holmes (27) sa k streľbe z 20. júla 2012 priznal, ale vo všetkých 166 bodoch obžaloby týkajúcich sa vraždy, pokusu o vraždu a použitia zbraní a výbušnín sa vyhlásil za nevinného z dôvodu „nepríčetnosti“. Obžaloba preňho požaduje trest smrti.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #streľba #kino #strelec
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy